NOGOMETNI VIKEND - WEEKEND DEL CALCIO

Sobota in nedelja - Sabato e domenica, 17./18.10.2015

Mladinci - Juniores: zmagala - vincono Kras in/e Sovodnje - visok poraz Vesne - scivolone del Vesna (1:7), Sovodnje OK

DEŽELNI MLADINCI - JUNIORES REGIONALI
Trst/Trieste, ul./viale Sanzio, sobota – sabato, 17.10.2015 (17.30)
SAN GIOVANNI - KRAS REPEN 1:4 (0:1)
Strelci - Marcatori: 30' Selaković, 55' Kocman, 65' Maio, 74' Maio
KRAS: Gregori (Perossa), De Leo, Benetton, Vascotto, Caldarola (Jurc), Kosovel, Procacci, Selaković, Kocman (Mule), Maio, De Caneva (Calcagno), trener - allenatore Pahor.
* SLO - Kras je zasluženo premagal San Giovanni, saj je bil skozi vso teko v premoči. Klljub številnim priložnostim za gol, je v prvem polčasu dosegel samo enega s Selakovićem. Igralci Krasa so v drugem polčasu igrali še bolj napadalno in s Kocmanom ter dvakrat z Maiom dosegli še tri zadetke in visoko zmagali.
--------------------------------------------------------------
Križ/Santa Croce, sobota – sabato, 17.10.2015 (17.30)
VESNA - LUMIGNACCO 1:7 (0:4)
Strelec - Marcatore: Sammartinni 11-m
VESNA: Paoli, Čuk, Žerjal (Grilanc), Paolucci (Antonič), Renar, Gleria Sossi, Tarable, Pietrobelli (Vattovaz), Sammartini, Ramondo, Maggiore; trener - allenatore: Toffoli
Izključen - Espulso: Gleria Sossi (dvojni opomin - doppia ammonizione), rumeni karton - ammonito : Paolucci. Žerjal zapustil igrišče zaradi poškodbe - uscito per incidente di gioco.
*
SLO - Vesna je na sintetičnem igrišču na Proseku doživela hud poraz proti odlični ekipi Lumingacca. V prvem polčasu je Renar zastreljal enajstmetrovko,
* ITA -
Naufraga il Vesna sul sintetico del Rouna opposto ad una delle squadre più forti viste negli ultimi anni. Gran bella squadra il Lumignacco, forte e rapida in ogni reparto e cinica ai 16 metri dalla porta avversaria. Dopo 20' il risultato era già di 3-0 per i friulani, il Vesna ha avuto l'occasione di rientrare in partita ma capitan Renar ha fallito un calcio di rigore. I carsolini biancazzurri sono andati in affanno a centrocampo e la difesa ha sofferto le folate degli attaccanti friulani che talvolta si sono presentati in 5 o 6 in area di rigore avversaria.
Nella ripresa hanno consolidato il risultato finale e fallendo altre occasioni davanti all'incolpevole Paoli. Serata storta per i biancazzurri carsolini.
Male l'arbitraggio che ha scontentato entrambe le squadre e un buon pubblico sugli spalti. (R. Paolucci)

POKRAJINSKI MLADINCI - JUNIORES PROVINCIALI
Trst/Trieste, ul./via Felluga, sobota – sabato, 17.10.2015 (17.30)
MONTEBELLO DON BOSCO - SOVODNJE 2:3 (2:1)
Strelci - Marcatori: Persoglia, Antonini, Trevisan.
SOVODNJE: Varlez, Komjanc, Lutman, G. Visintin, Clancis, Persoglia, Marchesini, Vidoni (Cammarata), Falcone, D. Trevisan, Antonini. Trener - Allenatore: Cijan.
* SLO - Mladinci iz Sovodenj so kljub nekaterim pomembnim odsotnostim dosegli prve točke v tekoči sezoni. Težko je z besedami opisati željo in požrtvovalnost sovodenjskih igralcev, ki so se borili dobesedno za vsak milimeter prostora na igrišču. Pa pojdimo po vrsti. Po začetnem otipavanju in igri na sredini igrišča, je Komjanc v 17. minuti bliskovito prodrl po desni strani ter poslal predložek pred domača vrata, kjer je Persoglia z glavo nastreljal domačega vratarja. V 19. minuti je vratar Sovodenj Varlez prvi strel domačega napadalca še utegnil odbiti, a le do enega izmed domačih igralcev, ki mu ni bilo težko zatresti mreže Sovodenj. V 32. minuti je Clancis lepo izvedel prosti strel pred domača vrata in ob pravem trenutku na pravem mestu se je znašel kapetan Persoglia in poravnal izid na 1:1. V trenutkih enakovredne igre so domači v 43. minuti povedli z lepim zadetkom z roba kazenskega prostora. V drugem delu srečanja pa silovit začetek igralcev Sovodenj, ki so v 50. minuti rezultat ponovno izenačili potem, ko je Antonini z diagonalnim strelom na oddaljeno vratnico premagal domačega vratarja. To so bile minute sovodenjcev, ki so pritisnili z vseh strani in v 65. minuti je starejši od bratov Trevisan, ki že vrsto let nastopata v sovodenjskem dresu s prefinjenim strelom z 18-tih metrov neubranljivo zadel. Do konca tekme so igralci Sovodenj z neizmerno željo po zmagi držali nasprotnike daleč stran od svojih vrat ter v živčni končnici ohranili mirno kri ter zbrano pripeljali srečanje do (veselega) konca.

DEŽELNI NARAŠČAJNIKI - ALLIEVI REGIONALI
NK KRAS REPEN prost/riposa

POKRAJINSKI NARAŠČAJNIKI - ALLIEVI PROVINCIALI
Gorica-Gorizia
JUVENTINA prosta/riposa

DEŽELNI NAJMLAJŠI - GIOVANISSIMI REGIONALI
Cordenons, ul./via Braida D’Andrea, nedelja - domenica, 18.10.2015 (10.30)
CORDENONS - KRAS REPEN 0:3
Strelci - Marcatori: Carlevaris, Bertrandi, Birsa.
KRAS REPEN: Balzano (Umek), Zio Berngruber, Pipan (Stocca-Kralj), Bertrandi, Zvab (Zonta), Lucchetti, Birsa, Matuchina, Nabergoi (Giacaz), Carlevaris, Gargiuolo; trener - allenatore: Božič.
* SLO - Fantje so prepričljivo in zasluženo premagali ekipo Cormonsa. Od začetka do konca tekme so imeli tekmo pod kontrolo. Na nekoliko slabšem in razmočenem igrišču je trener fantje spodbujal, naj kljub temu skušajo držati žogo v svoji posesti, kar jim je dobro uspevalo, zato so si priigrali veliko priložnosti, še posebej v drugem polčasu, ko so gostitelji fizično popustili. Mrežo Cordenonsa bi lahko še večkrat zatresli. Igralci Krasa imajo še veliko rezerve v realizaciji napadov.
* ITA - Partita senza storia, anche a causa del minore tasso tecnico presentato dal Cordenons (che hanno schierato per 7/11 ragazzi del 2002). I ragazzi del Kras hanno cercato di seguire ed applicare le indicazioni del mister Bozic, ma alla fine i ritmi ne hanno risentito a causa del campo bagnato e pesante. Notevole possesso palla del Kras, grazie alla fitta rete di passaggi e scambi intessuta dai giocatori e alla volontà di non buttarla mai via. Molte le occasioni gol create, e sprecate per la mancanza del guizzo finale o per la imprecisione nel tiro. Da segnalare le buone prove di Zio Berngruber, Lucchetti, Birsa, Bertrandi, Stocca-Kralj e Carlevaris.

DEŽELNI NAJMLAJŠI 2002 - GIOVANISSIMI REGIONALI 2002
Trebče/Treciciano, nedelja - domenica, 18.10.2015 (10.30)
KRAS REPEN – SANT’ANDREA SAN VITO 0:6
KRAS: Rizzi, Kaurin, Pertot, Vescovo, Stojanović, Marinoni Giu., Giovannini, Tomasetig, Marinoni Gio., Starc, Okretič; Zago, Parisi, Krizmanic, Marković, Stoppani; Trener/Allenatore: Prodanovič.
*SLO – Krasova ekipa je tokrat proti solidnim nasprotnikom in vodilnim la lestvici verjetno odigrala najslabšo letošnjo tekmo. Na igrišču so Krasovci slabo in v zamudi pokrivali nasprotnike. Vezna vrsta nikakor ni uspela zaustaviti nasprotnikovih prodorov, kar je tudi posledično privedlo do hudega poraza.
* ITA – Il Kras a giocato contro la capolista una gara decisamente sottotono e probabilmente la peggiore della stagione. In campo i giocatori del Kras marcavano male gli avversari e chiudevano gli spazi con gravi ritardi. Il centrocampo questa volta non è riuscito in alcun modo ad arginare il gioco avversario il che ha portato ad una pesante sconfitta.

POKRAJINSKI NAJMLAJŠI - GIOVANISSIMI PROVINCIALI
Trst-Trieste
Žavlje/Aquilinia, nedelja - domenica, 18.10.2015 (10.30)
ZAULE RABUIESE - ZARJA 4-2 (2-1)
Strelec: Ražem, Pitacco.
ZARJA: Savi, Čufar, Čermelj, Razem, Kralj, Matassi, Tomšič, Koši (Gustini)r,
Pitacco, Sancin, Bencina (Canziani); trener - allenatore: Mevlja E.

Podgora/Piedimonte, nedelja - domenica, 18.10.2015 (10.30)
JUVENTINA – PRO ROMANS MEDEA 5:1

Gradež/Grado, ul./viale dello Sport, nedelja - domenica, 18.10.2015 (10.30)
GRADESE CALCIO - SOVODNJE 0:3 (0:2)
Strelci: 0:1 PIOVESANA Marco v 20 min; 0:2 SOLINAS Matteo v 35.min; 0:3 BRIZ Alex v 52.min.;
SOVODNJE: VUK Uroš (DEVETAK Anthony) (V), OŽBOT Andrea (MAREGA Luca), SOLINAS Matteo (BRIZ Alex), FAGGIANI Victor, OCRETTI Juri, PIOVESANA Marco, PINTAR Erik (ARGENTIN Thomas), FAIDIGA Jonathan(v.cap.), JUREN Aljaž, LIUT Mirko (TRONCAR Sebastjan), TREVISAN Martin (cap.) Trener: Cijan Luka Karton:
* SLO - Najmlajši iz Sovodenj so dosegli novo zmago, tokrat na gostovanju v Gradežu. V prvem delu so kljub kar nekaj zgrešenih priložnosti za zadetek, dosegli dva lepa zadetka z glavo preko Piovesane in Solinasa, obakrat pa se je z asistenco izkazal Faidiga. Napoved za bolj kombinatorno igro v nadaljevanju srečanja je bila akcija v 37. minuti, po kateri je Trevisan stresel okvir domačih vrat. Le nekaj trenutkov za tem, pa je v igro prvič v letošnji sezoni vstopil vratar Devetak. Nasploh smo bili priča v hitri in dinamični igri v drugem polčasu ter napadalno usmerjeni filozofiji gostov iz Sovodenj, ki so preko vedno nedpredvidljivega napadalca Briza dosegli še tretji zadetek. Vsi domači napadi so se zaključevali daleč stran od sovodenjskih vrat, za kar ima ogromno zaslug steber obrambe Piovesana. Igro na sredini igralnega polja je po odhodu poškodovanega Pintarja z igrišča dobro poveljeval mladi Ocretti, naziv igralca tekme pa tokrat pripada Aljažu Jurnu, ki je v nedeljo dopoldne pretekel vsaj mali maraton v Gradežu.

ZAČETNIKI - ESORDIENTI
SKUPINA/GRUPPO B
Dolina, sobota – sabato, 17.10.2015 (15.00)
ZARJA/BREG – SAN LUIGI B 0-3 (0-1, 0-4, 0-3)
ZARJA/BREG: Križmančič, Sancin, Gregori, Radetič, Pitacco, Zobec, Succi, Žagar,
Taverna, Ferluga, Nigris, Leban; trener - allenatore: Radovac A.
------------------------------------------------------------------------------
Opčine/Opicina, Ul./Villa Carsia, sobota – sabato, 17.10.2015 (16.00)
KRAS REPEN – TRIESTE CALCIO C 3:0 (2:1, 1:0, 4:0)
Strelci/Marcatori: Zeriali 3, Moroso 2, Franza, Trampuš
KRAS: Zeriali, Franza, Legiša, Moroso, Pisani, Plenizio, Savino, Taučer, Trampuš; Trener/Allenatore: Spetič
* SLO - Obe ekipi sta predvajali zelo lep nogomet, naposled pa so zmagali Krasovi nogometaši. Vsekako si za lepo predstavo zaslužijo prav vsi igralci obeh ekip pohvalo.

SKUPINA/GRUPPO C
Trst/Trieste, ul./via Petracco, sobota – sabato, 17.10.2015 (17.45)
TRIESTE CALCIO D - VESNA 2:3 (0:0, 0:0, 1:2)
Strelca/Marcatori: De Stefani, Gotter;
VESNA: Skerk, Barbo, Crasnich, Fabbro, Parisi, Kaurin, Gotter, De Stefani, Mora-Medica, Auber, De Paolo, Gei, Marconi, Millo; Trener/Allenatore: Kosmač;

Prosek/Prosecco - Rouna, sobota – sabato, 17.10.2015 (16.30)
PRIMORJE – C.G.S. . 0:3 (0:2, 0:2, 0:2)
PRIMORJE: Mislej, Žagar, Pasutto, Fraia, Visconti, Esposito, Perossa, Denis, Brizzi, Coletto, Pahor; Trener/Allenatore: Del Bello

Ronke/Ronchi dei Legionari, ul/via Granatieri, sobota – sabato, 17.10.2015 (15.30)
RONCHI CALCIO C - JUVENTINA 3:3 (0:0, 0:0, 1:1)

Oglej/Aquileia, ul./via Gemina, sobota – sabato, 17.10.2015 (16.30)
AQUILEIA B - SOVODNJE 0 : 3 (0 : 3, 0 : 6, 0 : 3)
Strelca: Ocretti Juri 6, Demma Alex in Juren Patrik po 2, Sambo Patrick in Lakovič Sandi po 1
SOVODNJE: Gergolet Alex (V), Tomsic Massimo, Cibini Mitja, Barbo Mattia, Ocretti Juri (cap.), Gerin Simon, Sambo Patrick, Bagon Sebastjan, Lakovič Sandi, Demma Alex, Juren Patrik; Trener: Vuk Borut.
* SLO - Začetniki iz Sovodenj so bili v vseh elementih nogometne igre boljši od domačinov ter zasluženo zmagali z velikim številom doseženih zadetkov.