INVALIDSKI ŠPORT - SPORT PER DISABILI

Maribor (Slovenija, 14.11.2015

13. plavalni miting SOS: odličen nastop VZS M. Čuk

* SLO - Skupina gojencev VZS Sklada Mitja Čuk so se v soboto udeležili 13. plavalnega mitinga Specialne olimpiade Slovenije, ki ga je v Mariboru priredila Osnovna šola Gusava Šiliha. 180 udeležencev 20 zavodov iz vse Slovenije kn seveda VZS M. Čuk so se pomerili v sedmih disciplinah, naši plavalci pa so nastopili le na 25 m prosto in med moškimi dosegli odlične rezultate.
V najvišji kategoriji je bil Stojan Jelenič drugi z odličnim rezultatom 31,44. Po srebrni kolajni je posegel tudi Sandro Schergna v 5. skupini s časom 1:15,30. Zlato kolajno je med mlajšimi moškimi osvojil Adrin Milič z 38,63.
V ženski konkurenci je bila Maura Spazzali četrta s časom 1:02,61, na peto mesto pa se je uvrstila Greta Carciotti z 1:13,35.
Po tm tekmovanju v Mariboru čaka gojence VZS nova zahtevna preizkušnja. Košarkarji bodo namreč nastopili 27. novembra v Ljubljani na državnih igrah.