NOGOMETNI VIKEND - WEEKEND DEL CALCIO

Sobota in nedelja - Sabato e domenica, 14./15.11.2015

Mladinci - Juniores, Kras v gosteh - in trasferta, Vesna doma - in casa, Sovodnje na Opčinah - a Opicina

DEŽELNI MLADINCI - JUNIORES REGIONALI
Trst/Trieste, ul./via Locchi, sobota – sabato, 14.11.2015 (17.30)
SANT'ANDREA SAN VITO - KRAS REPEN 0:1 (0:0)
Strelec: 55' Kocman
KRAS: Zucca (Gregor), Jurc, Košuta, Racman, Del Leo, Vascotto, Procacci, Salaković, Sgorbissa (Mule), Kocman, De Caneva (Calderola). Trener: Pahor
Izključen - Espulso: 75' Del Leo
* SLO - Kras je v gosteh zasluženo premagal domačo ekipo, saj je imel skozi vse srečanje pobudo v svojih rokah. Zmagoviti zadetek je dosegel Kocman v začetku druega polčasa.
--------------------------------------------------------------
Križ/Santa Croce, sobota – sabato, 14.11.2015 (17.30)
VESNA – SAN GIOVANNI 3:1 (2:0)
Strelca - Marcatori: Sammartini 2, Purič
VESNA: Paoli, Purič (Vattovaz), Zerjal, Paolucci, Renar, Gleria Sossi, Cuk (Pietrobelli), Pojani, Sammartini, Favento, Maggiore (Grillanc). Trener - Allenatore: Toffoli
* SLO - Vesna je spet zmagala. Po lepi predstavi so varovanci trenerja Toffolija zasluženo premagali San Giovanni. Tekma se je dejansko končala že po prvem polčasu z vodstvom domače enajsterice z 2:0. Naj omenimo dolično predstavo Puriča.
* ITA - Torna alla vittoria il Vesna di mister Toffoli con una buona partita contro i pari età del San Giovanni. Il match era già chiuso alla fine della prima frazione di gioco ed anzi il punteggio poteva essere quasi umiliante ma ci sono stati un po' troppi errori sotto la porta avversaria. Da segnalare l'ottima prova di Puric.

POKRAJINSKI MLADINCI - JUNIORES PROVINCIALI
Opčine/Opicina, ul./via degli Alpini, sobota – sabato, 14.11.2015 (14.30)
OPICINA - SOVODNJE 7:1 (1:0)
Strelec - Marcatore: Clancis iz 11-m
SOVODNJE: Persoglia, Clancis, Lutman, G. Visintin, Falcone, Marchesini, D. Trevisan, De Fornasari, Vidoni, Terpin, Antonini; trener - allenatore Cijan.

* SLO - Sovodenjci, ki so nastopili v zelo okrnnjeni postavi in s samo 11 igralci, so utrpeli na Opčinah visok poraz. Nekateri mladinci so isti dan nastopili s člansko vrsto v Sovodonjah. Ponudbe sovodenjskega društva, da bi tekmo preložili na kak drugi datum, opensko društvo ni sprejelo. Varovanci trenerja Cijana so bili v prvem polčasu povsem enakvoredni gostitelljem in so tudi zadeli vratnico. V drugem polčasu so jim zmanjkale moči in visok poraz je bil tu. Častni zadetek za Sovodenje je iz enajstmetrovke dosegel Clancis.

DEŽELNI NARAŠČAJNIKI - ALLIEVI REGIONALI
Gradišče ob Soči/Gradisca d'Isonzo, nedelja - domenica, 15.11.2015 (10.30)
I.S.M. GRADISCA – KRAS REPEN REPEN 2:0
KRAS REPEN: Stranieri, Curri, Calzi, Birsa, Caldarola, Benetton, Majcen, Mulè, Malalan A., Malalan N., Calacagno; Perossa, Dekovic, Bresich E., Bresich P., Kavcic, Carli; trener/allenatore: Cotterle

POKRAJINSKI NARAŠČAJNIKI - ALLIEVI PROVINCIALI
Gorica-Gorizia
Štandrež/Sant’Andrea, ul/via Del Carso, nedelja - domenica, 15.11.2015 (10.30)
JUVENTINA – AUDAX SANROCCHESE 0:1 (0:0)
JUVENTINA: Barone (V); Tonani, Pavletič, Impastato (kap.), Malič; Petejan (od 70' Soban), Deganutti, O'Loughlin (od 52' Osso), Cociancig; Copetti, Kerpan. Klop: Osso, Soban, Lakovič (ni vstopil). Trener: Alessandro Sarcina
* SLO - Zaradi poškodb, bolezni in disciplinskih ukrepov zdesetkana ekipa Juventine se je danes povsem enakovredno borila proti goriškemu tekmecu, ki se je izkazal predvsem kot fizično zelo močan nasprotnik z izredno zaprto obrambo. Današnja tekma v Štandrežu se zagotovo ne bo zapisala v zgodovino kot neka sijajna predstava, saj smo bili priča mestoma dokaj grobi igri, ki jo je neustrezno sojenje nerazumljivo dopuščalo (kljub nekaterim res hudim prekrškom ni sodnik pokazal niti enega rumenega kartona!).
Juventina je v drugem polčasu ustvarila najmanj tri čiste priložnosti za zadetek, vendar je strel Copettija z akrobatsko potezo ubranil vratar, udarec Cocianciga je na golovi črti odbil branilec, po lepem predložku istega Cocianciga pa je Kerpan za las zgrešil zadetek z glavo. Kot pa se v nogometu rado zgodi, je ekipa, ki bi dotlej po prikazanem zaslužila vodstvo, prejela zadetek gostov iz protinapada. Za rdeče-bele je to bil hud in nezaslužen udarec, ki ga v zadnjih desetih minutah igre niso več uspeli obrniti sebi v korist.

DEŽELNI NAJMLAJŠI - GIOVANISSIMI REGIONALI
Cavolano, nedelja - domenica, 15.11.2015 (10.30)
CAVOLANO - KRAS REPEN 2:0
KRAS REPEN: Balzano, Zio, Stocca, Matuchina, Zonta (Zvab), Lucchetti, Birsa (Pipan), Giacaz (Carli), Vidali, Carlevaris, Gargiuolo; (Umek, Nabergoj); trener/allenatore: Božič

DEŽELNI NAJMLAJŠI 2002 - GIOVANISSIMI REGIONALI 2002
Trebče/Treciciano, nedelja - domenica, 15.11.2015 (10.30)
KRAS REPEN – PIERIS 5:1 (1:1)
Strelci/Marcatori: Starc 2, Raseni, Giovannini, Stoppani
KRAS REPEN: Zago, Pertot, Stojanović, Marinoni Gio., Parisi, Vescovo, Giovannini, Tomasetig, Raseni, Starc, Okretič; Rizzi, Može-Pavlin, Marković, Stocca, Stoppani, Marinoni Giu.; trener/allenatore: Prodanovič
* SLO – Po uvodnem golu gostov takoj v začetnih minutah tekme, je sledila takojšnja reakcija domačinov, ki so tokrat postregli z res solidno predstavo. V prvem polčasu so nasprotnike, ki so v prejšnjem kolu odščipnili točko vodilniemu, povsem nadigrali in si preko lepe igre in natančnih podaj priigrali kar nekaj zrelih priložnosti za zadetek. Izenačujoči gol je po slabo odbiti žogi dosegel Raseni z močnim strelom iz roba kazenskega prostora. V drugem polčasu je bila igra Krasa še vedno zelo tekoča tako, da so domačini že v prvih desetih minutah povedli z dvema goloma Starca. Tudi po vstopu rezervistov so bili nasprotniki v velikih težavah in do konca srečanja prejeli še dva zadetka Stoppanija in Giovanninija iz prostega strela. Zmaga Krasa je bila tokrat povsem zaslužena, razveseljuje pa predvsem napredek v igri in pristop na tekmi vseh Prodanovičevih igralcev.
* ITA – dopo il gol iniziale degli ospiti nei primi minuti di gara è seguita un’immediata reazione dei padroni di casa che hanno iniziato a produrre un bel gioco. Nel primo tempo, contro una compagine che nel turno precedente aveva rosicchiato un punto alla capolista, i Carsolini hanno creato diverse occasioni per il pareggio che è arrivato grazie ad un tiro di Raseni dal limite dell’area di rigore dopo una ribattuta corta della difesa ospite. Nella ripresa il gioco del Kras era ancora fluido tanto che già nei primi dieci minuti sono arrivati i due gol di Starc per il doppio vantaggio. Anche dopo alcune sostituzioni gli avversari apparivano in evidente difficoltà e nell’ultima parte di gara hanno subito altre due reti da parte di Stoppani e di Giovannini su calcio di punizione. La vittoria del Kras è pertanto del tutto meritata e quello che soddisfa maggiormente è l’evidente progresso nel gioco e nell’approccio alla gara da parte dei ragazzi di Prodanovič.

POKRAJINSKI NAJMLAJŠI - GIOVANISSIMI PROVINCIALI
Trst-Trieste
Bazovica/Basovizza, nedelja - domenica, 15.11.2015 (10.30)
ZARJA/BREG – MUGLIA FORTITUDO 1:1
Strelec/Marcatore: Sancin
ZARJA/BREG: Savi, Čufar, Čermelj, Ražem, Kralj, Bencina, Tomsič, Matassi, Pitacco, Sancin, Ferluga; Košir, Canziani, Gustini; trener/allenatore: Mevlja

Podgora/Piedimonte, nedelja - domenica, 15.11.2015 (10.30)
JUVENTINA – AZZURRA

Červinjan/Cervignano del Friuli, ul./via dei Platani, nedelja - domenica, 15.11.2015 (10.30)
PRO CERVIGNANO MUSCOLI - SOVODNJE 1:0 (1:0)
SOVODNJE: VUK Uroš (V), SOLINAS Matteo (BRECELJ Jaro), JUREN Aljaž (ARGENTIN Thomas), FAGGIANI Victor (OZBOT Andrea),LUPOLI Fabian (v.cap.), PIOVESANA Marco (BOLTERI Alessandro), PINTAR Erik, FAIDIGA Jonathan (v.cap.), BRIZ Alex, LIUT Mirko (LAKOVIČ Manuel), TREVISAN Martin (cap.) / Trener: Cijan Luka
* SLO - Težko je z besedami opisati ozračje v sovodenjski slačilnici po končani tekmi, kjer smo bili priča številnim razočaranim obrazom in splošnemu prepričanju, da je ekipa proti dobremu nasprotniku doživela nezaslužen poraz. Sovodenjski fantje so tokrat zaigrali s pravim pristopom ter željo po domiselni igri in posledično dobrem rezultatu. V 5. minuti je Briz s strani streljal s približno 20. metrov ter samo stičišče vratnice in prečke je preprečilo zanesljivi zadetek. V hitri in dinamični igri z obeh strani je enkrat v prvih 30-tih minutah resneje posredoval vratar Vuk, medtem ko so njegovi soigralci: Solinas, Pintar, Faidiga, Liut in Trevisan v zaključkih akcij z roba kazenskega prostora 7-krat ogreli dlani domačega vratarja. V 31. minuti se je Solinas lepo osvobodil svojega čuvaja ter sam krenil v kazenski prostor, a je njegov diagonalni strel na žalost gostov zletel mimo domačih vrat. In nepisano nogometno pravilo »kdor ne doseže zadetka, ga dobi«, se je ponovno potrdilo. Najprej so domači po »fliperju« v kazenskem prostoru Sovodenj zadeli zgornjo prečko in v zadnji minuti prvega dela tudi dosegli zadetek po strelu z roba kazenskega prostora. Takoj na začetku drugega dela je najprej igrišče zapustil centralni branilec Piovesana, ki je s skrajnimi močmi odigral prvi polčas, le tri minute za slednjim pa je igrišče zaradi poškodbe zapustil še drugi centralni branilec Faggiani. Da bi bila mera polna, so gostje po prejetem udarcu v predel stopala 20 minut pred koncem ostali še brez Liuta, a velika želja sovodenjskih fantov ni pojenjala. Faidiga in Lupoli sta uspešno poveljevala obrambo, Pintar dirigiral igro na sredini igrišča in kapetan Trevisan pa vodil napad gostov. Tako so z vsemi močmi pritisnili proti vratom domačih, a je domači vratar bil ponovno uspešnejši iz oči v oči s Solinasom in gostom ni preostalo drugega, kot da so stisnili roko domačim igralcem za zmago ter da z dvignjenimi glavami zrejo v nadaljevanje prvenstva.

ZAČETNIKI - ESORDIENTI
SKUPINA/GRUPPO B
Opčine/Opicina, Ul./Villa Carsia, sobota – sabato, 14.11.2015 (16.00)
KRAS REPEN – TRIESTE CALCIO B 0:3 (0:4; 0:2, 0:4)
KRAS REPEN : Zeriali, Franza, Furlan, Legiša, Moroso, Pečar, Pisani, Plenizio, Russo, Sancin, Savino, Taucer N., Taucer S., Trampuž; trener/allenatore: Spetič
-------------------------------------------------------------------------------
Trst/Trieste, ul./viale Sanzio, nedelja - domenica, 15.11.2015 (12.00)
SAN GIOVANNI – ZARJA/BREG 3:2 (2:0, 0:0, 0:0)
ZARJA /BREG: Leban, Ferluga, Succi, Gregori, Pitacco, Radetič, Nigris, Zobec, Sancin, Žagar, Križmančič, Racman, Žerjal; trener/allenatore: Radovac

SKUPINA/GRUPPO C
Križ/Santa Croce, nedelja - domenica, 15.11.2015 (09.30)
VESNA – MONTUZZA 3:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Strelci/Marcatori: Gotter 2, De Paolo, De Stefani
VESNA: Škerk, Barbo, Crasnich, Fabbro, Parisi, Kaurin, Gotter, De Stefani, Auber, De Paolo, Gei, Marconi, Schettino, Millo, Catalani, Smotlak; trener/allenatore: Kosmač
----------------------------------------------------------------------
Prosek/Prosecco - Rouna, sobota – sabato, 14.11.2015 (16.30)
PRIMORJE – MUGLIA FORTITUDO 1:3 (0:0, 0:4, 0:2)
PRIMORJE: Pahor, Pasutto, Coletto, Fraia, Blason, Castelli, Esposito, Prizzi, Visconti, Calabrese, Žagar, Leghissa, Duranti; trener/allenatore Del Bello.

Štandrež/Sant’Andrea, ul/via Del Carso, sobota – sabato, 14.11.2015 (16.00)
JUVENTINA - SOVODNJE 1 : 3 (0 : 1, 1 : 1, 0 : 2)
Strelci: Ocretti Juri, Sambo Patrick, Demma Alex in Briz Christian po1
SOVODNJE: Gergolet Alex (V), Tomsic Massimo, Cibini Mitja, Ocretti Juri (cap.), Gerin Simon, Sambo Patrick, Demma Alex, Barbo Mattia, Briz Christian, Deganutti Samuele, Liut Daniel, Špacapan Alex Angel(V), Nanut Nik; Trener: Vuk Borut. -* SLO - Začetniki iz Sovodenj so v sosedskem obračunu zasluženo premagali ekipo Juventine. V tekmi visokega nivoja za omenjeno starostno kategorijo, se je najbolj izkazal najmlajši trio sovodenjske ekipe Deganutti – Liut – Briz.

CICIBANI – PULCINI 2005
SKUPINA/GRUPPO A
Repen, sobota – sabato, 14.11.2015 (16.00)
KRAS REPEN A – SANT’ANDREA SAN VITO A 2:2 (0:1, 4:0, 0:0) Strelci/Marcatori: Huisman 3, Di Lullo
KRAS REPEN A: Lovadina, Vrabec, Vlach, Pertot, Di Lullo, Corrado, Huisman, Carlassara; trener/allenatore: Norčič