NOGOMETNI VIKEND - WEEKEND DEL CALCIO

Sobota in nedelja - sSabato e domenica, 7./8.11.2015

Cicibani - Pulcini, San Luigi A - Kras A: prepovedan pozdrav v slovenščini - vietato il saluto in sloveno

Tiskovno sporočilo - Comunicato stampa NK Kras
* SLO - Na tekmi cicibanov pri Sv. Alojziju v Trstu San Luigi A - Kras A je prišlo do odgodka, ki nas spominja na mračne fašistične čase. Sodnik (odbornik S. Luigija) je kapetanu Krasa prepovedal, da bi ekipa pozdravila s slovenskim pozdravom "zdravo

* ITA - "Sabato 7 novembre, ore 15, splende il sole sul campo di calcio a sette di via Felluga, terreno di gioco dell’asd San Luigi.
In programma c’è San Luigi A-Kras Repen A, partita valida per la quarta giornata del torneo autunnale riservato alla categoria Pulcini.
In campo bambini nati nel 2005.
Tutto tranquillo.
Sino al momento dei rispettivi saluti iniziali verso le squadre avversarie.
I giocatori del Kras Repen, squadra della comunità slovena della provincia triestina, sono soliti salutare in lingua slovena con il classico saluto “zdravo”.
Un’usanza che, grossomodo dalla fine del Fascismo, contraddistingue tutte le squadre slovene triestine e goriziane di calcio (Primorje, Breg, Vesna, Zarja, Sovodnje, ecc.).
Il piccolo capitano del Kras Repen, però, al momento del saluto… si blocca e abbozza un “hip hip urrà” peraltro non ben riuscito.
Sugli spalti i genitori dei ragazzi del Kras Repen si guardano e si interrogano sul perché il saluto non sia stato eseguito, come sempre, in sloveno.
A fine partita l’arcano viene svelato: il capitano del Kras Repen racconta che al momento di entrare in campo il dirigente-arbitro, messo a disposizione dal San Luigi, ha intimato al piccolo giocatore della squadra di Monrupino di fare il saluto solamente in italiano.
Alla domanda: «Perché?», rivolta dal capitano del Kras, la risposta è stata eloquente: «Stai zitto, qui siamo in Italia, il saluto lo fai solo in italiano»

DEŽELNI MLADINCI - JUNIORES REGIONALI
Repen, sobota – sabato, 07.11.2015 (17.30)
KRAS REPEN – ZAULE RABUIESE 2:0 (0:0)
Strelca - Marcatori: De Caneva in Kocman.
KRAS: Gregori, Jurc (Carlasara), Racman, Vascotto, Košuta, De Leo, Procacci, Selaković, Kocman, Mule (Calcagno), De Caneva (Benetton).
* SLO - Z vse boljšo igro je Krasova ekipa doma zasluženo premagala Zaule Rabuiese z dvema zadetkoma, ki sta ju dosegla v drugem polčasu De CAenva in Kocman. Ta je zadel tudi vratnico.
-------------------------------------------------------------
Koren/Corno, ponedeljek – lunedi, 07.11.2015 (17.30)
VIRTUS CORNO - VESNA 3:1 (2:0)
Srelec - Marcatore: Sammartini
VESNA: Bombardieri, Gleria Sossi (Pietrobelli), Mucio Crasso, Žerjal, Purič (Paolucci), Renar, Antonič (Grilanc), Favento, Sammartini, Poiani, Čuk (Maggiore). Trener - Allenatore: Toffoli
* SLO - Mladincem Vesne je bilo usodnih prvih 20 minut, ko so prejeli dva zadetka. Sammartini je v začetku drugega polčasa stanje znižal na 1:2, kmalu zatem je Muccio Crasso še zadel prečko, več pa igralcem kriškega moštva ni uspelo doseči.

POKRAJINSKI MLADINCI - JUNIORES PROVINCIALI
SOVODNJE proste/riposa

DEŽELNI NARAŠČAJNIKI - ALLIEVI REGIONALI
Trebče/Trebiciano, nedelja – domenica, 08.11.2015 (10.30)
KRAS REPEN - UNIONE FINCANTIERI MONFALCONE 3:0
Strelci/Marcatori; Majcen, Mulè, Devidè
KRAS REPEN: Perossa, Curri, Calzi, Dekovic, Caldarola, Benetton, Majcen, Mulè, Devidè, Malalan N., Malalan A; Balzano, Birsa, Bresich P., Kavčič, Calcagno, Carli); trener/allenatore: Cotterle

POKRAJINSKI NARAŠČAJNIKI - ALLIEVI PROVINCIALI
Gorica-Gorizia
Koren/Corno di Rosazzo, ul./via dei Pini, nedelja - domenica, 08.11.2015 (10.30)
VIRTUS CORNO - JUVENTINA 1:2
Strelec: Copetti v 33. in 53. min.
JUVENTINA: Barone (V); Tonani, Impastato (kap.), Pavletič, Malič; Petejan, Deganutti (od 55' Osso), Vidoz, O'Loughlin, Cociancig (od 60' Viler); Copetti; Klop: Osso, Viler, Soban (ni vstopil), Tomšič (ni vstopil). Trener: Alessandro Sarcina.
Rumeni kartoni: Vidoz, Impastato. Rdeči kartoni: Vidoz
* SLO - Juventina se vrača iz enega težjih gostovanj letošnje sezone s polnim izkupičkom točk. Odsotnost nekaterih igralcev je trenerja Sarcino prisilila, da je delno premešal karte in izrisal postavo z enim samim napadalcem, Copettijem, za katerim je vezno vrsto tokrat okrepil Vidoz, slednjega pa je na sredini obrambe danes solidno nadomestil Pavletič.
Predstava na igrišču, resnici na ljubo, ni bila atraktivna, posebno v uvodnem delu, ko je bilo videti, da se tekmeca spoštujeta, saj je šlo za ključne točke v boju za visoka mesta na lestvici. Ekipi sta igrali oprezno in prvih 25' ni bilo večjih priložnosti za zadetek. Ko pa so rdeči iz Štandreža pritisnili na plin, so v kratkem parkrat ogrozili domača vrata, dokler ni izredno prodorni Petejan iz gol-out linije obrnil žogo v sredino kazenskega prostora Copettiju, ki je z lahkoto zadel.
V drugem polčasu je bilo pričakovati pritisk domačih v lovu na izenačenje, toda Baroneja niso zaposlili. Juventina je pretila s protinapadi in v enem od teh se je Copetti osvobodil dveh branilcev ter brez oklevanja ugnal še nasprotnikovega vratarja za delni izid 0:2. Isti napadalec je takoj po golu opozoril soigralce, da tekme še ni konec. Kljub temu je koncentracija nevarno padla, saj so domači kmalu kronali svoj pritisk z zadetkom, par minut zatem pa je že opomnjeni Vidoz zaradi psovke zaslužil rdeči karton. Z igralcem manj so fantje vseeno suvereno zdržali in si do trikratnega sodnikovega žvižga celo priborili še nekaj zrelih priložnosti, predvsem po zaslugi dinamičnega Vilerja, a rezultat se ni več spremenil.

DEŽELNI NAJMLAJŠI - GIOVANISSIMI REGIONALI
Trebče/Trebiciano, sobota – sabato, 07.11.2015 (15.00)
KRAS REPEN – SANVITESE 0:8

DEŽELNI NAJMLAJŠI 2002 - GIOVANISSIMI REGIONALI 2002
Dolina, nedelja - domenica, 08.11.2015 (10.30)
MONTEBELLO DON BOSCO - KRAS REPEN 0:1 (0:1)
Strelec/Marcatore: Starc
KRAS REPEN: Rizzi, Kaurin, Marinoni Giu., Stojanovič, Parisi, Vescovo, Marinoni Gio., Tomasetig, Raseni, Starc, Krizmanic; Cozzutto, Giovannini, Okretič, Pertot, Di Lullo, Cocevari
*SLO – Tokrat so krasovci, predvsem v prvem polčasu, pokazali viden napredek v igri saj so si preko hitrih podaj, priigrali kar štiri lepe priložnosti za zadetek. Gol so dosegli sredi prvega polčasa, ko so prestregli nasprotnikom žogo na robu kazenskaga prostora, Starc pa je preigral branilca ter poslal žogo mimo vratarja v nasprotnikovo mrežo za zmagoviti zadetek. Kras je nasprotnikom v prvem delu igre povsem onemogočil igro. V drugem polčasu je igra Krasa nekoliko padla in Montebellu je uspelo pripraviti nekaj izdelanih akcij. Vse strele pa je lepo ubranil vratar Cozzutto. Z drugo prvenstveno zmago so Krasovci prehiteli Montebello in se z 10-imi točkami povzpeli na tretje mesto na lestvici.
* ITA – Questa volta il Kras ha giocato un buon primo tempo, dimostrando un maggiore impegno con una maggiore circolazione di palla, grazie alla quale ha creato quattro ottime occasioni da gol. A metà del primo tempo, quando il Kras ha recuperato palla sul vertice dell’area di rigore avversaria, è arrivato il gol della vittoria di Starc che ha segnato dopo essersi liberato del proprio marcatore. Nel primo tempo il Kras ha concesso poco agli avversari, nel secondo tempo invece il gioco del Kras ha perso un po’ d’intensità lasciando al Montebello l’iniziativa e qualche buona occasione. Ogni tentativo è stato ottimamente sventato dal portiere Cozzutto. Con la seconda vittoria stagionale il Kras ha superato il Montebello e con 10 punti è salito al terzo posto in classifica.

POKRAJINSKI NAJMLAJŠI - GIOVANISSIMI PROVINCIALI
Trst-Trieste
Opčine/Opicina, ul./via degli Alpini, nedelja - domenica, 08.11.2015 (12.00)
ROIANESE - ZARJA/BREG 2:3 (2:2)
Strelci/Marcatori: Pitacco 2, Sancin
ZARJA/BREG: Savi (Gruden), Čufar (Canziani), Čermelj (Košir), Tomšič, Kralj, Matassi, Ražem, Di Donato, Pitacco, Sancin, Ferluga (Bencina); trener/allenatore: Mevlja.

Ronke/Ronchi dei Legionari, ul./via Areoporto, nedelja - domenica, 08.11.2015 (10.30)
RONCHI CALCIO - JUVENTINA

Sovodnje ob Soči/Savogna d’Isonzo, nedelja - domenica, 08.11.2015 (10.30)
SOVODNJE - ISONZO 1:4 (1:2)
Strelec: 15' Erik Pintar
SOVODNJE: DEVETAK Anthony (V), SOLINAS Matteo (ARGENTIN Thomas), FAGGIANI Victor, OCRETTI Juri, Ožbot Andrea, PINTAR Erik, FAIDIGA Jonathan (v.cap.), BRIZ Alex, LIUT Mirko (MAREGA Luca), BOLTERI Alessandro (TRONCAR Sebastjan), TREVISAN Martin (cap.) / (BRECELJ Jaro) Trener: Cijan Luka Kartoni: FAGGIANI Victor, PINTAR Erik, TREVISAN Martin
* SLO - Najmlajši iz Sovodenj so po zmagi med tednom v Pierisu, tokrat povsem razočarali številne privržence, ki so v nedeljo dopoldne prišli na ogled srečanja in zasluženo zabeležili prvi poraz v letošnji sezoni. Pristop in borbenost ni bila na ravni, katero bi pričakovali, fantje na igrišču pa so seveda v veliki meri pogrešali poškodovana centralna branilca Lupolija in Piovesano, napadalca Jurna ter vratarja Vuka, ki ga je sicer uspešno nadomestil Devetak. Kljub povsem na novo sestavljeni zadnji vrsti so domači naredili nerazumljivo napako v 8. minuti, ko so podarili žogo znotraj kazenskega prostora gostom in slednji so povedli. V 15. minuti je borbeni Pintar z lepim zadetkom vrnil ponovno domače v igro. A le dve minuti kasneje so domači branilci na precej podoben način ponovno podarili žogo gostom za novo vodstvo z 1:2, kar je bil tudi izid polčasa. V drugem delu so domači skušali ogroziti nasprotnikova vrata, a dlje od višine gostujočega kazenskega prostora niso prišli. Še več, po izgubljeni žogi v napadalni polovici so gostje prešli v protinapad ter priborili 11-metrovko in povedli 3:1. Kljub temu, da je manjkalo še 18 minut do konca srečanja, domači fantje niso prikazali kašne reakcije ali želje po izboljšanju rezultata. Gostje so prevladovali, vratar Devetak je s trem obrambam preprečil še višji poraz ter klonil v sodnikovem podaljšku, ko so gostje dosegli še četrti zadetek. Naslednji teden ekipo Sovodenj čaka težko gostovanje v Červignanu, kjer bo moral biti pristop drugačen kot tokrat. Zelo pomembno pa bo, če se bodo v kader za naslednjo tekmo vrnili na začetku omenjeni odsotni igralci.

ZAČETNIKI - ESORDIENTI
SKUPINA/GRUPPO B
Domjo/Domio, sobota – sabato, 07.11.2015 (15.00)
ROIANESE A - ZARJA/BREG 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Strelec/Marcatori: Žagar 2
ZARJA/BREG: Križmančič, Sancin, Gregori, Radetič, Pitacco, Zobec, Succi, Žagar, Leban, Ferluga, Nigris, Nigris, Žerjal; trener/allenatore: Radovac

Trst/Trieste, ul./via Locchi, sobota – sabato, 07.11.2015 (18.00)
SANT’ANDREA SAN VITO B – KRAS REPEN 2:3 (0:0, 1:2, 1:1) Strelci/Marcatori: Moroso, Trampuž, Pečar
KRAS REPEN: Zeriali, Franza, Furlan, Legiša, Moroso, Pečar, Pisani, Plenizio, Russo, Sancin, Savino, Taučer N., Taučer S., Trampuž; trener/allenatore: Spetič;

Strelca/Marcatori: Auber 2, Gotter;

Domjo/Domio, sobota – sabato, 07.11.2015 (16.15)
ROIANESE B - PRIMORJE

Štandrež/Sant’Andrea, ul/via Del Carso, sobota – sabato, 07.11.2015 (16.00)
JUVENTINA – MARIANO

Sovodnje ob Soči/Savogna d’Isonzo, sobota – sabato, 07.11.2015 (17.00)
SOVODNJE- AUDAX SANROCCHESE B 2:1 (0:1, 4:0, 3:0)
Strelca: Ocretti Juri 6 in Sambo Patrick 2
SOVODNJE: Gergolet Alex (V), Tomsic Massimo, Cibini Mitja, Ocretti Juri (cap.), Gerin Simon, Sambo Patrick, Demma Alex, Barbo Mattia, Lakovič Sandi, Špacapan Alex Angel (V), Nanut Nik, Boškin Ivan; Trener: Černe Rok.
* SLO - Začetniki iz Sovodenj so zasluženo premagali ekipo Audax-a. V prvi tretjini so bili gostje sicer v minimalnem vodstvu, saj domači igralci nikakor niso uspeli doseči zadetka. V preostalih dveh tretjinah pa so bili strelsko uspešnejši in so srečanje mirno pripeljali do konca.

CICIBANI – PULCINI 2005
SKUPINA/GRUPPO A
Trst/Trieste – ul/via Felluga, sobota – sabato, 24.10.2015 (15.00)
SAN LUIGI A - KRAS REPEN A 3:1 (5:0, 0:0, 2:1)
Strelec/Marcatore: Pertot
KRAS REPEN A: Lovadina, carlassara, Stoppani, Corrado, Vlach, Lizza, Di Lullo, Huisman, Pertot; trener/allenatore: Norčič

MEŠANI CICIBANI – PULCINI MISTI
Križ/Santa Croce, sobota – sabato, 07.11.2015 (18.00)
VESNA A – ROIANESE A 0:3 (1:3, 0:2, 0:1)
Strelec/Marcatore: Venutti
VESNA A: Zacchigna, D’Errico, Sosič, babic, De Gioia, Misan, Antoni, Venutti, Fabbro, Zuppa, Paulina; trener/allenatore: Maganja
----------------------------------------------------------
VESNA A – ROIANESE A 3:3 (1:1, 2:2, 0:0)
Strelca/Marcatori: Floreani 2, Venutti

SKUPINA/GRUPPO D
Trst/Trieste, Miramarski drevored/Viale Miramare, sobota – sabato, 07.11.2015 (15.00)
ROIANESE D - PRIMORJE 3:1 (1:0, 2:2, 1:0)

PRIMORJE: Blason, Bertolini, Budin, Capassi, Crevatin, Emili, Garbuggio, Perossa, Smotlak; trener/allenatore: Romano
------------------------------------------
Križ/Santa Croce, sobota – sabato, 07.11.2015 (17.00)
VESNA B – MONTEBELLO DON BOSCO B 3:1 (2:0, 2:2, 3:1)
Strelca/Marcatori: Franzot 4, Floreani 2
VESNA B: Di Nino, Golemac, Cossutta, Fontolan, Floreani, Franzot, Pacor, Pettarin, Millo; trenerja/allenatori: Maganja-Martinelli
----------------------------------------------------
FANI OLIMPIA B - BREG

Štandrež/Sant’Andrea, ul/via Del Carso, sobota – sabato, 07.11.2015 (15.00)
JUVENTINA A – MARIANO

Gabrje/Gabria, sobota – sabato, 07.11.2015 (15.00)
SOVODNJE - PIEDIMONTE 3:0 (5:0, 4:0, 1:0)
Strelci: Liut Daniel 5, Deganutti Samuele 2 ter Predan Marco, Briz Christian in Donzella Jacopo po1
SOVODNJE : Merlo Daniel (V), Zavadlav Martin, Predan Marco, Faganel Maximilian, Liut Daniel (cap.), Donzella Jacopo, Goriup Daniel, Persoglia Gregor(V), Feri Daniel, Deganutti Samuele, Buna Martin, Briz Christian; Trener: Černe Rok.
* SLO - Domači cicibani so brez težav premagali ekipo iz Podgore, saj so bili v vseh elementih boljši nasprotnik. V prvi in drugi tretjini so na krilih razpoloženega Liuta dosegli tudi lepo število zadetkov. Veliko večino tekme, je domači trener ponudil možnost igranja predvsem tistim najmlajšim in slednji ga niso razočarali.

SKUPINA/GRUPPO E
Koprivno/Capriva del Friuli, sobota – sabato, 07.11.2015 (15.30)
UNIONE FRIULI ISONTINA B - JUVENTINA B

MLADOST prosta/riposa

Mlajši cicibani - Piccoli amici

Vižovlje, 7.11.2015
Nastopajoče ekipe: Sovodnje, Sistiana, Gradese, San Canzian A in San Canzian B.
Sovodnje – Gradese 0 : 1
Sovodnje – San Canzian A 1 : 0
Sovodnje – Sistiana 2 : 0
Sovodnje – San Canzian B 5 :
SOVODNJE: Fajt Gabriel (V), Soban Martin (v.cap.), Ferfolia Martin(cap.), Pintar Simon, Sartori Filippo, Pelle Marco, Zavadlav Luca, Persolja Patrik; Trener: Cijan Luka
Strelci: Soban Martin, Persolja Patrik in Pelle Marco po 2 ter Pintar Simon in Zavadlav Luca po 1
* SLO - Mlajši cicibani sovodenjskega društva so na prvenstvenem turnirju v Vižovljah prikazali dopadljivo igro ter napredek v primerjavi s prejšnjimi nastopi. Slednje mora biti vodilo za še bolj zavzeto nadaljnje učenje in treniranje.