Reprezentanti

Veliko je bilo naših športnikov in športnic, ki so oblekli dres italijanske reprezentance. Nekateri so nastopili na olimpijskih igrah in kolesar Jurij Uršič je v Tokiu leta 1964 celo osvojil srebrno kolajno.
Spodaj navajamo seznam naših reprezentantov, v oklepaju pa šporntikovo panogo in kratice: ol (olimpijec), čl (članski reprezentanti), ml (mladinski reprezentanti), vet (reprezentanti veterani), tre (trener reprezentance), prv (prvoligaši).

ANTONIČ Andrej (skiroll, ml)
BANDEL Boris (veslanje)
BERSAN Ana (namizni tenis, ml, čl)
BOGATEC Arianna (jadranje, ol, čl)
BOGATEC David (skiroll, ml)
BOGATEC Mateja (skiroll, ml)
BONAZZA Severino (veslanje, čl)
BRECELJ Janko (ribolov, ml)
BRECELJ Ksenja (veslanje, čl)
BRESCIANI Daša (namizni tenis, ml)
BUDIN Jan (košarka, ml, prv)
CARCIOTTI Sofia (skoki v vodo, ml, ćl)
CARLI Alen (nogomet, univ)
CESAR Biserka (atletika, ml)
COMPARE Mario (veslanje, čl)
COSLOVICH Claudia (atletika, čl, ml, prv)
COSTARIOL Elena (šah, ml)
CURRI Ivana (skoki v vodo, ml)
ČERNIC Matej (odbojka, čl, ml, prv)
DOLJAK Sonja (namizni tenis, ml, prv)
EHRLICH Janko (smučanje, ml, čl)
FARNETI Jaš (jadranje, ml)
FUČKA Lilijana (streljanje)
FURLANI Jaro (jadranje, ml)
GANTAR Martina (košarka, ml)
GUŠTIN Miran (jadranje, ml)
HROVATIN Elia (karate, čl)
JOGAN Matija (košarka, trener, ml)
JURETIČ Mirko (jadranje, ml, čl)
KALC Marko (odbojka, SLO)
KALIN MAHNE Alan (jadranje, ml)
KERPAN Ivan (rokomet, ml)
KERSEVANI Boris (atletika, čl)
KNEIPP Jasna (kotalkanje, ml)
KODRIČ Matjaž (baseball, ml)
KOKOROVEC Mojmir (kotalkanje, trener, čl)
KOKOROVEC Samo (kotalkanje, čl, ml)
KOSMAČ Andrej (konjeništvo, čl)
KOSMAČ Damjan (kotalkanje, ml)
KOŠUTA Ana (skiroll, ml)
KOŠUTA Boris (COSSUTTA Alessio)
(namizni tenis, čl, prv)
KOŠUTA Jara (skiroll, ml)
KOŠUTA Sivitz Simon (jadranje, ml)
KRESSEVICH Pino (atletika, ol, čl)
KRIŽNIČ Johana (jadranje, ml)
LAKOVIČ (Laco) Pino (šah, ol, čl)
LEGHISSA Michele (nogomet na mivki, čl)
LOKAR Marko (košarka, ml, prv)
MACCHIUT Margaret
(atletika, čl, ml, prv)
MANIA' Loris (odbojka, čl B)
MARUŠIČ Caterina (tenis, ml)
MARUŠIČ Jordan (košarka, čl, prv)
MAURI Andrea (rokomet, ml)
MIKOLJ Oskar
(veslanje, čl)

MILIČ Katja (namizni tenis, ml, prv)
MILIČ Martina (namizni tenis, ml)
MILIČ Nina (namizni tenis, ml, prv)
MILIČ Sonja (nam. tenis, čl, ml, vet, prv)
MILIČ Vanja (namizni tenis, ml, prv)
MOČILNIK Andrej (jadranje)
NARDIN Aldo (nogomet, čl, prv)
OBERDAN Dean (košarka, ml)
OMARI Aleš (jadranje, ml)
OMARI Katja (jadranje, ml)
PACE Sandi (veslanje, ml)
PAULINA Mateja (skiroll, ml)
PAVLICA Adriano (odbojka, čl, prv, tre)
PECCHIAR Martina (kotalkanje, ml)
PICULIN Daniel (jadranje, ml)
PICULIN Marina (jadranje, ml)
PERNARČIČ Sonja (odbojka, ml)
PLANINŠEK Peter (vaterpolo, ml, SLO)
POČKAR Irina (konjeništvo, ml)
PODBERŠČEK Edi (atletika, ol, čl)
RADOVIČ Devan (športni ribolov, ml)
RADOVIČ Monika (namizni tenis, ml)
RAPOTEC Emilio (veslanje, čl, prv)
RIDOLFI Lisa (namizni tenis, ml)
ROMANO Tanja (kotalkanje, ml)
RONCELLI Francesa (kotalkanje, čl)
RUCLI Franco (atletika, ml, čl)
RUCLI Giorgio (atletika ml, čl)
RUZZIER Fabio (atletika, vet)
SIMONETA Biserka (namizni tenis, ml, prv)
SIRK Edvard (veslanje)
SKOK Edi (streljanje, čl)
SLAVEC Laura (rokomet, čl)
SOSSI Adriano Jani (baseball, ml, prv)
SULLINI Eros (skiroll, ml)
TAUČER Albert (rokoborba, čl)
TAVČAR Irena (atletika, ml)
TENCE Erik (skiroll, ml)
TOMSICH Giuseppe (biljard, veslanje, čl)
TRETIACH Alexander (skiroll, ml)
UGRIN Matia (jadranje, ml, čl)
UGRIN Tea (gimnastika, ml, čl)
URŠIČ Jurij (URSI Giorgio) (kolesarstvo, ol, čl)
VALENTIČ Nataša (jadranje, ml)
VEGLIACH Gianfranco (nogomet, čl, ml)
VELJAK Claudio (odbojka, ml, prv)
VELJAK Sergio (odbojka, čl, ml, prv)
VELJAK Walter (odbojka, čl, prv)
VESNAVER Silvana (nam. tenis, ml, prv)
VITEZ Sandra (odbojka, ml)
ZIDARIČ Ivan (jadranje, ml)
ŽERJAL Danilo (CEREALI Danilo) (atletika, čl; ITA, JUG, VENEZUELA)
ŽERJAL Lajris (odbojka, ml)
99 skupno